با Bootstrap سایت های سریع و پاسخگو ایجاد کنید

saeedweb

Moderator
عضو کادر مدیریت
bootstrap-illustration.png


به سرعت و با استفاده از Bootstrap ، محبوب ترین جعبه ابزار متن باز جلویی دنیا ، دارای متغیرها و مخلوط های Sass ، سیستم شبکه پاسخگو ، اجزای پیش ساخته و گسترده و پلاگین های قدرتمند JavaScript ، سایت های همراه اول را با سرعت طراحی و شخصی سازی کنید.


بوت استرپ چیست؟

توسعه بوت استرپ توسط مارک اتو و جیکوب تورنتون در توییتر به عنوان تلاشی برای توسعه ابزاری داخلی - چارچوبی جدید برای تشویق به سازگاری بین ابزارهای داخلی در توییتر آغاز شد.

در طی این مراحل اولیه توسعه ، بوت استرپ ابتدا "طرح توئیتر" نامگذاری شد. چارچوب جدید به سرعت بلوغ یافت و به عنوان یک پروژه منبع باز در 19 آگوست 2011 منتشر شد.

تیم اصلی Bootstrap در حال توسعه است و آخرین نسخه آن Bootstrap 4 است

Bootstrap یک چارچوب HTML ، CSS و JS منبع باز رایگان و حاوی الگوهایی برای متن ، فرم ها ، دکمه ها ، ناوبری و سایر اجزای مربوط به رابط است.

برخلاف کد سمت سرور که در سرور پشتی قرار دارد ، Bootstrap به عنوان یک چارچوب جلویی ، یک رابط برای کاربر است. با استفاده از م Rلفه های RWD ، Bootstrap به طور خودکار صفحات وب را با اندازه های مختلف صفحه و تراکم پیکسل در دستگاه های مختلف سازگار می کند.

با بوت استرپ ، توسعه دهندگان وب می توانند بدون نگرانی در مورد طراحی ، روی پیشرفت واقعی متمرکز شوند و به سرعت وب سایت خوبی پیدا کنند و کار کنند.

بوت استرپ را می توان در هر محیط توسعه یا ویرایشگر و هر فناوری و زبان سمت سرور ، از ASP.NET گرفته تا PHP تا Ruby on Rails استفاده کرد.

از آگوست 2015 ، مضامین رسمی بوت استرپ با یک پرداخت و مجوز چند منظوره با به روزرسانی رایگان برای خرید در دسترس هستند.

بوت استرپ توسط توییتر دارای حق چاپ است ، اما تحت مجوز MIT منتشر می شود و به شما اجازه می دهد از بوت استرپ یا اجزای آن برای اهداف خصوصی و تجاری استفاده و اصلاح کنید.

ویژگی های بوت استرپ

Bootstrap با جدیدترین نسخه مرورگرهای Google Chrome ، Mozilla Firefox ، Internet Explorer ، Opera و Safari سازگار است. برخی از این مرورگرها در همه سیستم عامل ها پشتیبانی نمی شوند.

شیوه نامه هایی که تعاریف سبک اساسی را برای تمام اجزای اصلی HTML ارائه می دهند ، همراه با بوت استرپ هستند و امکان شخصی سازی آسان ظاهر وب سایت را فراهم می کنند.

یکی از ویژگی های اصلی بوت استرپ سیستم شبکه سیال آن است که می تواند با توجه به اندازه صفحه نمایش ، از دستگاه های تلفن همراه تا اندازه صفحه دسک تاپ و هر آنچه که در این بین قرار دارد ، تا 12 ستون را اندازه بگیرد.

این سیستم شبکه بلوک های اساسی لازم برای ایجاد صفحات پویا را ایجاد می کند.

بوت استرپ همچنین دارای بسیاری از عناصر مشترک دیگر رابط ، از جمله دکمه هایی با ویژگی های پیشرفته ، برچسب ها ، لیست ها ، تصاویر کوچک ، پیام های هشدار دهنده ، نوارهای پیشرفت و چندین components مولفه جاوا اسکریپت مانند جعبه محاوره ، چرخ فلک ها ، راهنمای ابزار ، هشدارها ، دکمه ها و غیره است.

برخی از این components مولفه ها عملکرد عناصر رابط موجود را گسترش می دهند ، به عنوان مثال یک عملکرد کامل خودکار برای زمینه های ورودی اضافه می کنند.

مزایای استفاده از بوت استرپ

در چند سال گذشته ، بوت استرپ با میلیون ها وب سایت که از آن استفاده می کنند ، به یک چارچوب جلوی محبوب تبدیل شده است.

طبق گفته Christopher Gimmer از Bootstrapbay ، پنج دلیل اصلی برای استفاده از Bootstrap وجود دارد.

اول ، Bootstrap سرعت توسعه را افزایش می دهد. یکی از اصلی ترین مزایای بوت استرپ سرعت بالای توسعه است.

با Bootstrap می توانید از بلوک های کد آماده استفاده کنید و همراه با سازگاری بین مرورگر بین چارچوب ، می توانید به سرعت یک وب سایت ایجاد کنید. استفاده از تم های آماده بوت استرپ و اصلاح آنها متناسب با نیازهای شما می تواند حتی در زمان بیشتری صرفه جویی کند.

در مرحله دوم ، Bootstrap وب سایت های آماده و پاسخگو برای موبایل ایجاد می کند.

با افزایش مداوم محبوبیت دستگاه های تلفن همراه و پیش بینی های خوش بینانه از رشد ترافیک جهانی داده های تلفن همراه ، داشتن یک وب سایت پاسخگو که می تواند روی دستگاه هایی با فاکتورهای شکل بسیار متفاوت کار کند بسیار مهم می شود.

با اجزای RWD داخلی بوت استرپ و طرح شبکه سیال که به صورت پویا با وضوح صفحه نمایش دستگاه تنظیم می شود ، ایجاد وب سایت های پاسخگو دیگر نیازی به تلاش اضافی از طرف توسعه دهنده ندارد.

سوم ، استفاده از بوت استرپ تضمین سازگاری است.

بوت استرپ در ابتدا برای تشویق به سازگاری ساخته شده است. بوت استرپ بدون در نظر گرفتن اینکه چه کسی روی پروژه کار می کند ثبات را تضمین می کند. علاوه بر این ، نتایج در سیستم عامل ها یکسان است ، بنابراین خروجی در مرورگرهای مختلف وب یکسان است.

چهارم ، بوت استرپ به راحتی قابل تنظیم است.

بوت استرپ را می توان با توجه به نیازهای مختلف پروژه های خاص تنظیم کرد. توسعه دهندگان می توانند با استفاده از صفحه سفارشی سازی بوت استرپ ، ویژگی های مورد نیاز خود را انتخاب کرده و فقط این ویژگی ها را در نسخه سفارشی بوت استرپ بارگیری کنند و در این روش کد را لاغر و تمیزتر کنند.

پنجم ، پشتیبانی خوب.

با تشکر از جامعه و محبوبیت بوت استرپ ، پشتیبانی خوب است. تیم اصلی Bootstrap در انتشار به روزرسانی های به موقع نیز تبحر داشته و کار توسعه آن به طور مداوم است. با توجه به محبوبیت آن ، انتظار نداریم به این زودی ها این تغییر کند.
 
بالا