بستر بازی جدید مبتنی بر HTML5 در فیس بوک

  • شروع کننده موضوع ahmad
  • تاریخ شروع
فیس بوک مسنجر در حال آزمایش "بازی های فوری" Instant Games ، یک بستر بازی جدید مبتنی بر HTML5 است


بستر بازی جدید مبتنی بر HTML5 در فیس بوک
فیس بوک در حال کار بر روی معرفی یک پلت فرم جدید به نام "بازی های فوری" است که با اکوسیستم های تلفن همراه بومی تاسیس شده توسط گوگل و اپل با کمک سیستم عامل های تلفن همراه خود رقابت خواهد کرد. فیس بوک با وجود یک بستر مناسب در دستگاه های دسک تاپ ، نتوانسته است به بخش بازی در دستگاه های تلفن همراه بازگردد.


بر اساس گزارش ها ، این شرکت موفقیت بازی های داخلی مانند Basketball را در Facebook Messenger پیگیری می کند. حتی اگر تاریخ دقیق راه اندازی این پلتفرم جدید وجود ندارد ، برخی از بازی ها از قبل برای بازی در دسترس هستند. از آنجا که هنوز رسماً راه اندازی نشده است ، نمی توانید امتیاز خود را به اشتراک بگذارید یا دیگران را به بازی دعوت کنید. این بازی های HTML5 را می توان در هر جایی ، از صفحات وب گرفته تا صفحه های مسنجر تا ربات ها ، جاسازی کرد. این می تواند استراتژی ای باشد که فیس بوک مدت ها در انتظار افزایش تعامل کاربر با مسنجر فیس بوک بوده است زیرا افراد می توانند دوستان خود را در سیستم عامل بازی کرده و به چالش بکشند.

طبق گزارش TechCrunch ، این شرکت به زودی یک API مناسب و کیت توسعه را برای توسعه دهندگان شخص ثالث راه اندازی خواهد کرد. برخی از بازی ها که قرار است بخشی از این پلتفرم باشند از قبل آنلاین هستند ، اگرچه به نظر می رسد قفل شده از نظر جغرافیایی بوده و ممکن است در همه مکان ها قابل پخش نباشد. اما یکی از مهمترین فاکتورها سنگین نبودن بازی ها از نظر حجم فایل پرونده های داده است.

به این ترتیب تعداد زیادی از افراد می توانند این بازی ها را بدون هیچ گونه بارگیری اضافی در مسنجر انجام دهند. نکته ای که در اینجا باید به آن توجه شود این است كه این اولین تلاش فیس بوك برای ورود به بازار بازی های موبایل نیست ، زیرا اولین تلاش آن در سال 2012 كاهش یافت. این درست پس از راه اندازی Facebook Gameroom ، پیشنهاد جدید فیس بوك برای هدف قرار دادن پلت فرم بازی PC مانند Steam.
 
بالا